Instalacje dla przemysłu

Kabel koncentryczny – aby telewizor działał sprawnie

Zamów kabel koncentryczny

W dużej liczbie domów znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia raz na jakiś czas obejrzeć ciekawy dokument bądź profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak odbieranie programów było możliwe, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Stosuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które na chwilę obecną zakupimy bez problemu w sklepach oferujących elementy do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje?

W sklepach znajdują się obecnie rozmaite kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez najmniejszych wątpliwości powinien spojrzeć na jego najważniejsze właściwości. Istotne są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę doskonałym poziomie. Dobrym wyborem są kable posiadające konstrukcję Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami zewnętrznymi, które mogą istotnie zmniejszać ostrość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych producentów doskonale sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci telewizyjnych zarówno małych, jak i naprawdę wielkich operatorów. Większość kabli koncentrycznych zgodna jest z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Oznacza to, że odchyły parametrów w przypadku takich kabli są zwykle niewielkie lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego typu materiałów używa się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej kompozycja materiałów bardzo różnych. Najczęściej rdzeń produkowany jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie zatraca swoich właściwości nawet po długim czasie użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz budynków, do wykonania osłony wykorzystywane są materiały niepodatne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]