Instalacje dla przemysłu

Jak działa nadajnik optyczny?

Zobacz, gdzie kupić nadajnik optyczny

Z uwagi na to, że niemal codziennie korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno zatem dziwić, że elementy wykorzystywane przez firmy monterskie są najwyższej jakości – wyłącznie tak osiągalne jest zamontowanie absolutnie niezawodnej instalacji. Głównymi częściami są rzecz jasna kable, lecz – jak nietrudno się domyślić – bez innych podzespołów prawidłowe funkcjonowanie sieci nie jest możliwe. Takimi kluczowymi elementami sieci RTV są między innymi nadajniki optyczne, bo emitują wiązki lasera przekazywane potem za pośrednictwem światłowodów.

Nadajniki optyczne – czemu istotne?

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Przygotowane informacje są dzięki niemu transmitowane przewodami, zaś potem transformowane przez detektor, żeby dotrzeć do ostatecznego abonenta. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która cechuje się niewielkim zniekształceniem informacji oraz solidnością – z tego względu niemal całkowicie wyparł już starsze technologie.

Gdzie zamówić nadajnik optyczny?

Aby sieć okazała się wydajna oraz niezawodna, do jej wykonania powinniśmy wykorzystać wyłącznie części wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na istotną funkcję powinien funkcjonować we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, gdzie go zamówić powinniśmy pamiętać już podczas projektowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym zakładaniem sieci zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych od producenta, gdyż ci oferowane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w przypadku trudności podczas montażu – są w stanie zapewnić rzetelną pomoc klientom z całej Polski.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]