Instalacje dla przemysłu Technologie

Automatyzacja i optymalizacja procesów magazynowych – programy WMS

Nowoczesny magazyn powinien być prowadzony w sposób wydajny i przemyślany. Administracja procesami zachodzącymi w przedsiębiorstwie znacząco upraszczają magazynowe systemy informatyczne. Jak technologia pomaga firmie?

Oprogramowanie magazynowe – wybierz najlepszy system

Programy magazynowe produkowane przez DataConsult w nowoczesny sposób wspomagają współczesne firmy i pomagają im sprawnie administrować przepływem towarów przez magazyn. Na szczególną uwagę zasługują programy logistyczne takie jak Expert WMS, Expert WMS Centrum Logistyczne i Smart oraz program Magazynier. System Expert WMS aktywnie wspomaga procesy magazynowe i logistyczne – od chwili przyjęcia i lokalizacji towaru, aż do wydania go klientowi. Oprogramowanie magazynowe pozwala na administrowanie towarem pod względem numeru partii oraz kierując się datami ważności. Za pomocą systemów klasy WMS możliwe jest lokalizowanie towaru, inwentaryzacja i konfekcjonowanie produktów, jak również obsługa kodów kreskowych – zarówno obcych, jak i własnych. Natomiast innowacyjny program magazynowy ExpertAR automatyzuje i optymalizuje procesy przy użyciu technologii okularów Augmented Reality, czyli tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

Dlaczego warto stosować magazynowy system informatyczny?

Magazynowy system informatyczny może znacznie obniżyć koszty zarządzania przepływem towarów, jak również podnieść wydajność magazynu. Opracowany przez firmę DataConsult program logistyczny Magazynier, dedykowany dla rozwiązania Comarch ERP XL, umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej i został stworzony z myślą o przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych. Oprogramowanie dla logistyki może być też stosowane w trudnych warunkach. Program WMS Expert Line RFID jest przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach o dużym współczynniku zakłóceń elektromagnetycznych. Tego rodzaju program do magazynowania daje możliwość drukowania etykiet RFID.