Informatyka Witryny internetowe

Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Najważniejszą przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może być zastosowany filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych groźnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie ogromnej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją witryny w wynikach wyszukiwania i przez to przekraczają zasady rzetelnego pozycjonowania opracowane przez koncern Google. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie artykułów sponsorowanych najeżonych sztucznymi odnośnikami. Występuje też zjawisko kupowania linków, co skutkuje zastosowaniem bana. Gdy nieprofesjonalne metody zostaną wykryte, strona jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się ze znacznym zmniejszeniem jej lokalizacji w przeglądarce, nawet o 50 stron.

W jaki sposób wyeliminować nienaturalne linki przychodzące

Nie zapominajmy, że jeśli na portal będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy ubiegać się o reaktywowanie normalnej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak bardzo długotrwały i nie zapewnia całkowitego sukcesu. Skierujmy swoje kroki do doświadczonej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Profesjonaliści momentalnie ustalą rzeczywistą przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Nie zapominajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i zdejmowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko doświadczonym agencjom.