Biżuteria Zakupy

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli poszukujesz zawieszek srebrne, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, doskonale wygląda, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Srebro źle znosi również styczność z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do kuferka paru przedmiotów, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką lub wrzucić do foliowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.