Biżuteria

Srebrne kolczyki

Chcesz nabyć kolczyki? Koniecznie odwiedź tę stronę

Kolczyki są najbardziej popularnym, jak również najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Popularność prawdopodobnie zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzorów, materiałów i możliwości noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najpopularniejsze są zapewne kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra robi się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o charakterystycznej jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też rodowane srebro pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i dodatkowo chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o intrygującej matowej powierzchni oraz srebro oksydowane w kolorze grafitowym.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]