Biżuteria Zakupy

Srebrna biżuteria z ametystami

Więcej o biżuterii z ametystami na www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje np. w Chinach, Meksyku, Urugwaju i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy nosić biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.