Biżuteria

Charakterystyka różnych rodzajów zapięć kolczyków

Dowiedz się więcej o kolczykach srebrnych na www.bizutik.pl

Szukając kolczyków trzeba wziąć pod uwagę nie tylko surowiec, z którego są wytworzone,, ich formę i to jak się prezentują, ale również na zapięcie. Oto zwięzły spis najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to klasyczne i najczęściej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia spora wygodę noszenia i często jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Jednakowo popularny jak klasyczny bigiel, ale prościej go założyć, przez wzgląd na odchylaną klapkę z tyłu. Częstokroć stosuje się je przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je latem, kiedy nie nakładamy szali, odzieży z postawnym kołnierzem ani czapeczek.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla pań, które nie mają przekłutych uszu. Dziś właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma niewielką możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. Takie kolczyki sprzedają się najczęściej. Dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki wykorzystywane są najchętniej w biżuterii dziecięcej.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]