Biżuteria Zakupy

Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Dowiedz się, gdzie nabyć biżuterię z turkusem, wejdź na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic więc dziwnego, iż często używają go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów synonimem luksusu. Produkowane bywają z niego broszki, naszyjniki i kolczyki, które świetnie łączą się z wieczorowymi strojami. Na kolor turkusu w szczególnej mierze rzutuje miejsce jego wydobycia – na przykład kamienie importowane z Persji są błękitne, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że opracowano też jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe względy estetyczne. W opinii niektórych jest bowiem amuletem, który chroni właściciela przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu sprawy – zwyczajnie świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem wytrzyma dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest dość delikatna, więc warto o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim należy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią zmatowić turkus. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]