Biżuteria Zakupy

Biżuteria z lampworkami coraz popularniejsza

Dalsze informacje o lampworkach.

Z pozoru przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Najpierw były produkowane samodzielnie – surowiec rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też nazwa lampworki. Dziś również możemy zrobić je samodzielnie, jednak bardziej trafionym pomysłem okaże się z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak zrobić lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak przed momentem wspomnieliśmy, nad lampą. Dziś najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania ognia topnieje, zaś to pozwala na danie mu najróżniejszych kształtów. Strużki stopionego materiału nawijane są na pręcik, dzięki czemu każdy koralik ma otwór dokładnie w centrum – to sprawia, że lampworki bywają wykorzystane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Przy jakich strojach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do codziennych strojów. Najlepiej łączą się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały wyłącznie przy tego typu kreacjach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]