Architektura ogrodowa

Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają używania specjalistycznych mieszanek, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich hodować?

Podłoża ogrodnicze – profesjonalne mieszanki do Twojego ogrodu

Użycie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli uzyskać piękne rośliny, dlatego bardzo istotne jest dobranie najlepszych składników. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sprzedaży można znaleźć różne rodzaje podłoży ogrodniczych, które gwarantują znakomite efekty. Niektóre typy roślin wymagają specyficznych warunków – w takim przypadku zalecane jest mieszanie rozmaitych rodzajów ziemi. Podłoża dostępne na rynku tworzą np. piasek, perlit, ziemia liściowa, minerały sztuczne. Ziemie różnią się od siebie odczynem PH, zawartością próchnicy i właściwościami fizycznymi.

Podłoża ogrodnicze – substraty wymagające i ekstensywne

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku aglomeracji. Jeśli chcesz cieszyć się wspaniałą roślinnością, musisz dopasować odpowiedni substrat. Wyróżniamy podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy gatunek podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można wysiewać również drzewa. Wymaga on szczególnej dbałości i nie może być zastosowany na dachach o dużym kącie nachylenia. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do hodowania sucholubnych roślin, takich jak rozchodniki, zioła i macierzanki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na słońce, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na dachach pod kątem 35 stopni.